DAO7W2P500G40LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DAO7W2P500G40LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DAO7W2P500G40LF |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 7POS R/A SOLDER |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DAO7W2P500G40LF Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Skalmaterial, ytbehandling Stål, nickelpläterad |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 7,5A, 40A |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,406" (10,30mm) |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Mässing |
Skalstorlek, kontaktlayout 2 (DA, A) - 7W2 | Arbetstemperatur -55°C-125°C |