DAO3V3P500G30LF
DigiKeys produktnummer
DAO3V3P500G30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAO3V3P500G30LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Plugg, honsocklar och hanstift kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DAO3V3P500G30LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,458" (11,64mm)
Kontaktdonstyp
Plugg, honsocklar och hanstift
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 3W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C