DAM11W1P300N | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DAM11W1P300N-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DAM11W1P300N |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 11POS VERT SLDR |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DAM11W1P300N Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Hölje/skal (ogängad) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, gul kadmiumpläterad |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 7,5A per kontakt |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Spänningsvärde 300V |
Antal positioner | Dielektriskt material Termoplast |
Antal rader 2 | Kontaktmaterial Mässing |
Monteringstyp | Arbetstemperatur -55°C-125°C |