DAL3V3S543M40LF
DigiKeys produktnummer
DAL3V3S543M40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DAL3V3S543M40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 3POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Kontakt, honsocklar och hanstift kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DAL3V3S543M40LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (M3)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Kontakt, honsocklar och hanstift
Egenskaper
Monteringsfästen
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
1
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 3W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C