DA7W2S500H30LF
DigiKeys produktnummer
DA7W2S500H30LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DA7W2S500H30LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 7POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7 (5 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DA7W2S500H30LF Modeller
Kategori
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Tillv.
Terminering
Lödmetall
Serie
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
7,5A, 30A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Dielektriskt material
Termoplast
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Brons, fosforbrons
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 7W2
Arbetstemperatur
-55°C-125°C