DA3W3S500M40LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | DA3W3S500M40LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DA3W3S500M40LF |
Beskrivning | CONN D-SUB RCPT 3POS R/A SOLDER |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 3 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DA3W3S500M40LF Modeller |
Kategori | Flänsfunktion Hölje/skal (ogängad) |
Tillv. | Terminering Lödmetall |
Serie | Skalmaterial, ytbehandling Stål, nickelpläterad |
Förpackning Tråg | Kontaktytbehandling Guld |
Artikelstatus Aktiv | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdonsutförande | Strömklassning (Ampere) 40A |
Kontaktdonstyp Uttag (honuttag) | Egenskaper Monteringsfästen |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 1 | Dielektriskt material Termoplast |
Monteringstyp | Kontaktmaterial Mässing |
Skalstorlek, kontaktlayout 2 (DA, A) - 3W3 | Arbetstemperatur -55°C-125°C |