DA3W3S300A40LF
DigiKeys produktnummer
DA3W3S300A40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DA3W3S300A40LF
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 3POS VERT SOLDER
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Spänningsvärde
300V
Kontaktmaterial
Mässing
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C