DA3W3P500H40LF
DigiKeys produktnummer
DA3W3P500H40LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DA3W3P500H40LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
3 (ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DA3W3P500H40LF Modeller
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
40A
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 3W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C