D37P33E6GX00LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | D37P33E6GX00LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | D37P33E6GX00LF |
Beskrivning | CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | D37P33E6GX00LF Modeller |
Kategori | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tenn-nickelpläterad |
Tillv. | Kontaktytbehandling Guld |
Serie | Kontaktyta, tjocklek 30,0µin (0,76µm) |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 5A per kontakt |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,318" (8,08mm) |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd |
Antal positioner | Spänningsvärde 300V |
Antal rader 2 | Färg Svart |
Monteringstyp | Dielektriskt material Polybutylentereftalat (PBT) |
Skalstorlek, kontaktlayout 4 (DC, C) | Kontaktmaterial Mässing |
Kontakttyp Signal | Arbetstemperatur -55°C-125°C |