D25P90C4GV00LF
DigiKeys produktnummer
D25P90C4GV00LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D25P90C4GV00LF
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
D25P90C4GV00LF Modeller
Kategori
Terminering
Tryckmontering
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tenn-nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A per kontakt
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT)
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C