BPS8B96ACD2C0E9LF
DigiKeys produktnummer
BPS8B96ACD2C0E9LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BPS8B96ACD2C0E9LF
Beskrivning
CONN DIN RCPT 96POS
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
96 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Frihängande (i serie)
Kategori
Nivå, klass
1
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Terminering
IDC
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
1,5A
Antal positioner
96
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
64
Material - isolering
Termoplastpolyester, glasfylld
Stigning
0,100" (2,54mm)