98464-F61-06LF
DigiKeys produktnummer
609-98464-F61-06LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98464-F61-06LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 6POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 6 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
98464-F61-06LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,240" (6,10mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Grädde
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
200V (AC/DC)