98424-F52-16ULF
DigiKeys produktnummer
609-98424-F52-16ULF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98424-F52-16ULF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 2MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
98424-F52-16ULF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,244" (6,20mm)
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Egenskaper
Stansningsspår
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Spänningsvärde
200V (AC/DC)