98401-401-16LF
DigiKeys produktnummer
2266-98401-401-16LF-609-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
98401-401-16LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
98401-401-16LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,084" (2,14mm)
Förpackning
Bulk
78,7µin (2,00µm)
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Egenskaper
Kortguide
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A