95278-802A20LF
DigiKeys produktnummer
609-95278-802A20LFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-95278-802A20LFCT-ND - Remsbit (CT)
609-95278-802A20LFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-802A20LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
95278-802A20LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,315" (8,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
15,0µin (0,38µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt