95278-802-36LF
DigiKeys produktnummer
95278-802-36LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-802-36LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 36 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
95278-802-36LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,315" (8,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
15,0µin (0,38µm)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt