95278-101-26LF
DigiKeys produktnummer
609-5756-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
95278-101-26LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 26POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 26 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
95278-101-26LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,232" (5,90mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt