95278-101-18LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-95278-101-18LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 95278-101-18LF |
Beskrivning | CONN HEADER SMD 18POS 2.54MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Ytmontering 18 positioner 0,100" (2,54mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 95278-101-18LF Modeller |
Kategori | Fästtyp Push-Pull |
Tillv. | Kontaktlängd - hopkoppling 0,232" (5,90mm) |
Serie | Isoleringshöjd 0,100" (2,54mm) |
Förpackning Bulk | Kontaktform Kvadrat |
Antal rader 2 | Arbetstemperatur -65°C-125°C |
Radmellanrum - hopkoppling | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal inlästa positioner Alla | Isolering, färg Svart |
Stil | Strömklassning (Ampere) 3A per kontakt |