91596-010TRLF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Amphenol CS (FCI)
I lager: 2 889
Datablad
Similar
Samtec Inc.
I lager: 208
Datablad
Similar
Samtec Inc.
I lager: 37
I lager: 0
I lager: 58
I lager: 28
I lager: 415
I lager: 660
I lager: 396
10 Positioner Kontakt, botteningång Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
91596-010TRLF
DigiKeys produktnummer
91596-010TRLF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
91596-010TRLF
Beskrivning
CONN RCPT 10POS 0.079 GOLD SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
91596-010TRLF Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Isoleringshöjd
0,091" (2,30mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Stil
Kort till kort eller kabel
Egenskaper
Plocka och placera
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
1A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
200V
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Plast
Antal rader
2
Kontaktform
Kvadrat
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)