89096-102LF
89096-102LF
89096-102LF
DigiKeys produktnummer
609-2506-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
89096-102LF
Beskrivning
CONN RCPT BLADE PWR 10P EDGE MNT
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Kontakt Kontakt, honbladsocklar Kortkant, genomgående hål, högervinklad Natural Bladström
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
89096-102LF Modeller
Kategori
Terminering
Tryckmontering
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktlayout, typisk
10 ström
Serie
Egenskaper
Kortguide, distans
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, honbladsocklar
Färg
Natural
Kontaktdonsutförande
Bladström
Strömklassning (Ampere)
3A
Antal positioner
10
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Stigning
0,157" (4,00mm)
Spänningsvärde
1000V