88949-102LF
88949-102LF
88949-102LF
DigiKeys produktnummer
609-3560-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
88949-102LF
Beskrivning
CONN RCPT BLADE PWR 8POS EDGE MT
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Kontakt Kontakt, honbladsocklar Kortkant, genomgående hål, högervinklad Natural Bladström
EDA-/CAD-modeller
88949-102LF Modeller
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktlayout, typisk
8 ström
Kontaktdonstyp
Kontakt, honbladsocklar
Färg
Natural
Kontaktdonsutförande
Bladström
Strömklassning (Ampere)
3A
Antal positioner
8
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal rader
4
Spänningsvärde
1000V