77317-412-12LF
DigiKeys produktnummer
609-77317-412-12LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77317-412-12LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77317-412-12LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,268" (6,80mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
78,7µin (2,00µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt