77317-104-10LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 77317-104-10LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 77317-104-10LF |
Beskrivning | CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,100" (2,54mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 77317-104-10LF Modeller |
Kategori | Fästtyp Push-Pull |
Tillv. | Kontaktlängd - hopkoppling 0,230" (5,84mm) |
Serie | Kontaktlängd - polstift 0,120" (3,05mm) |
Förpackning Bulk | Isoleringshöjd 0,190" (4,83mm) |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktform Kvadrat |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld, GXT™ |
Kontakttyp Stift | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 30,0µin (0,76µm) |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -65°C-130°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Okapslad | Strömklassning (Ampere) 3A per kontakt |