77315-818-13LF
DigiKeys produktnummer
77315-818-13LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77315-818-13LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 13POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 13 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77315-818-13LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,094" (2,40mm)
15,0µin (0,38µm)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt