77315-101-07LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 7 positioner 0,100" (2,54mm)
77315-101-07LF
DigiKeys produktnummer
77315-101-07LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77315-101-07LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 7POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
77315-101-07LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,225" (5,72mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,101" (2,57mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,094" (2,40mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt