77313-183-14LF
DigiKeys produktnummer
609-77313-183-14LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-183-14LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-183-14LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,805" (20,45mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
1,024" (26,00mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt