77313-119-20LF
DigiKeys produktnummer
609-77313-119-20LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-119-20LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 20 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-119-20LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,505" (12,83mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,119" (3,02mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,724" (18,40mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt