77313-118-12LF
DigiKeys produktnummer
609-5702-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-118-12LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-118-12LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,450" (11,43mm)
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt