77313-101-12LF
DigiKeys produktnummer
609-5695-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-101-12LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
77313-101-12LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,095" (2,41mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,425" (10,80mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt