77311-122-12LF
DigiKeys produktnummer
77311-122-12LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77311-122-12LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77311-122-12LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,305" (7,75mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,525" (13,34mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
30,0µin (0,76µm)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt