77311-101-11LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Samtec Inc.
I lager: 0
Datablad
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 11 positioner 0,100" (2,54mm)
Bergstik, MezzSelect, Basics+
77311-101-11LF
DigiKeys produktnummer
77311-101-11LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77311-101-11LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
77311-101-11LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,095" (2,41mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,425" (10,80mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt