72454-030LF
DigiKeys produktnummer
72454-030LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
72454-030LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 30POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 30 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
72454-030LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,365" (9,27mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Egenskaper
Stansningsspår, plocka och placera
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-65°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A