72454-020LF
DigiKeys produktnummer
609-3076-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
72454-020LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
72454-020LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,365" (9,27mm)
Arbetstemperatur
-65°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
1A