69307-040LF
DigiKeys produktnummer
609-2770-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
69307-040LF
Beskrivning
CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
69307-040LF Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillv.
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Serie
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Förpackning
Bulk
Kontaktterminering
Crimp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6 (glasfylld)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,079" (2,00mm)