68021-254HLF
DigiKeys produktnummer
68021-254HLF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
68021-254HLF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 54POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 54 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
68021-254HLF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
15,0µin (0,38µm)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Radmellanrum - hopkoppling
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
110V