68000-108HLF
DigiKeys produktnummer
609-3400-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
68000-108HLF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 8 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
68000-108HLF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,095" (2,41mm)
Förpackning
Påse
Övergripande kontaktlängd
0,425" (10,80mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt