67013-010LF
67013-010LF
67013-010LF
DigiKeys produktnummer
609-5619-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
67013-010LF
Beskrivning
CONN FFC/FPC RCPT HSG 10POS 2.54
Detaljerad beskrivning
Höljen FFC, FPC Hölje för honkontakter kontakter 10positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
67013-010LF Modeller
Kategori
Stigning
0,100" (2,54mm)
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
FFC, FCB-tjocklek
0,31mm
Serie
Spänningsvärde
500 V
Förpackning
Bulk
Höljesmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Strömklassning (Ampere)
3 A