67000-036LF
DigiKeys produktnummer
67000-036LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
67000-036LF
Beskrivning
CONN FFC RCPT HSG 36POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Höljen Hölje för honkontakter kontakter 36positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
67000-036LF Modeller
Kategori
Spänningsvärde
500 V
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Höljesmaterial
Termoplastpolyester, glasfylld
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Förpackning
Påse
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
3 A
Kontaktdonstyp
Hölje för honkontakter
Höljesfärg
Svart
Antal positioner
36
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Antal rader
1
Basproduktens nummer
Stigning
0,100" (2,54mm)