66951-014LF
66951-014LF
66951-014LF
DigiKeys produktnummer
609-2244-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
66951-014LF
Beskrivning
CONN RCPT 14POS 0.1 GOLD PCB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14 Positioner Uttag Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
66951-014LF Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,325" (8,25mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktlängd - polstift
0,142" (3,60mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Kontakttyp
Honuttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Kort till kort
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Spänningsvärde
1250V