65801-024LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-3511-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 65801-024LF |
Beskrivning | CONN FFC FPC RCPT 24POS 2.54MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 24 positioner FFC, FPC kontakter Uttag 0,100" (2,54mm) Frihängande (i serie) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 65801-024LF Modeller |
Kategori | Kontaktmaterial Kopparnickellegering |
Tillverkare Amphenol ICC (FCI) | Kontaktytbehandling Tenn |
Serie | Höljesmaterial Termoplast |
Förpackning Tråg | Egenskaper Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF) |
Artikelstatus Aktiv | Spänningsvärde 500V |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Arbetstemperatur -65°C-105°C |
Monteringstyp Frihängande (i serie) | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Kontaktdons-/kontakttyp Uttag | Strömklassning (Ampere) 2A |
Antal positioner 24 | Kontaktyta, tjocklek 100,0µin (2,54µm) |
Stigning 0,100" (2,54mm) | Höljesfärg Blue |
Terminering IDC | Styrdonsfärg Svart |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm, 0,33mm | Hopkopplingscykler 100 |