61083-161602LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Amphenol CS (FCI)
I lager: 191
Datablad
Similar
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
TE Connectivity AMP Connectors
160 Positionskontakt Plugg, centerstripkontakter Ytmontering Guld
61083-161602LF
DigiKeys produktnummer
61083-161602LF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
61083-161602LF
Beskrivning
CONN PLUG 160POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
61083-161602LF Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 9mm, 13mm
Antal positioner
160
Höjd över kort
0,185" (4,70mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)