61083-122400LF
DigiKeys produktnummer
609-61083-122400LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
61083-122400LF
Beskrivning
CONN PLUG 120POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Positionskontakt Plugg, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
61083-122400LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
6mm, 10mm, 14mm
Antal positioner
120
Höjd över kort
0,224" (5,70mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)