58102-G61-25LF
DigiKeys produktnummer
609-2527-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
58102-G61-25LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 50POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 50 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
58102-G61-25LF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Push-Pull
Serie
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,165" (4,20mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
200V (AC/DC)