57102-G06-25LF
DigiKeys produktnummer
609-2624-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
57102-G06-25LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 50POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 50 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
57102-G06-25LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,157" (4,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,098" (2,50mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,315" (8,00mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,059" (1,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A (AC/DC)
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
200V (AC/DC)