55508-010TRLF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Samtec Inc.
I lager: 0
Similar
Samtec Inc.
I lager: 44
10 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Guld
55508-010TRLF
DigiKeys produktnummer
55508-010TRLF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
55508-010TRLF
Beskrivning
CONN RCPT 10POS 0.079 GOLD SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
1,97µtum (0,050µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Isoleringshöjd
0,091" (2,30mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Stil
Kort till kort
Egenskaper
Plocka och placera
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
200V
Delning - hopkoppling
Tillämpningar
General Purpose, industri, medicin
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Plast
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)