54101-T08-36 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Amphenol CS (FCI)
I lager: 1 091
Datablad
Similar
Sullins Connector Solutions
I lager: 1 036
Datablad
Sullins Connector Solutions
Harwin Inc.
I lager: 301
Harwin Inc.
I lager: 836
I lager: 205
I lager: 142
I lager: 50
I lager: 45
I lager: 70
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 36 positioner 0,100" (2,54mm)
54101-T08-36
DigiKeys produktnummer
54101-T08-36-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
54101-T08-36
Beskrivning
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
54101-T08-36 Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Förpackning
Påse
Övergripande kontaktlängd
0,450" (11,43mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
100,0µin (2,54µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt