52601-S40-4
DigiKeys produktnummer
2266-52601-S40-4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
52601-S40-4
Beskrivning
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 40 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
52601-S40-4 Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,365" (9,27mm)