52601-S20-8TLF
DigiKeys produktnummer
609-52601-S20-8TLFTR-ND - Remsa och spole (TR)
609-52601-S20-8TLFCT-ND - Remsbit (CT)
609-52601-S20-8TLFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
52601-S20-8TLF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
52601-S20-8TLF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Isoleringshöjd
0,365" (9,27mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
15,0µin (0,38µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Egenskaper
Plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-105°C