52601-S10-8LF
DigiKeys produktnummer
609-3593-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
52601-S10-8LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 10 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
52601-S10-8LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Förpackning
Tråg
Isoleringshöjd
0,365" (9,27mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
15,0µin (0,38µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-65°C-105°C