51741-10002406AALF
51741-10002406AALF
51741-10002406AALF
DigiKeys produktnummer
609-5597-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
51741-10002406AALF
Beskrivning
CONN RCPT BLADE PWR 30POS PCB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 Kontakt Kontakt, honsocklar och bladsocklar Genomgående hål Svart Bladström
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
51741-10002406AALF Modeller
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Terminering
Lödmetall
Serie
Kontaktlayout, typisk
24 signal, 6 ström
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Kortlås, styrstift
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld eller guld, GXT™
Kontaktdonstyp
Kontakt, honsocklar och bladsocklar
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonsutförande
Bladström
Färg
Svart
Antal positioner
30
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-20°C-105°C
Stigning
0,100" (2,54mm)